RAKİP İZLEME

 

RAKİP İZLEME NEDİR ?

 

Rakibiniz UYGAR PLASTİK A.Ş.’nin bu ay ki yayınlanan marka,tasarım,patent ve faydalı model başvuruları nelerdir sorularına cevap veren sistemdir. Rakibinizin neler tasarladığını, hangi buluşlar için patent başvurusu yaptığını bilmek ,tescil etmeyi amaçladığı markaların ne olduğunu bilmek sizi ileriye taşıyacak rekabet ortamının artması sizi yeni zirvelere taşıyacaktır.

 

RAKİP İZLEMENİN ÖNEMİ :

 

Diyelim ki medikal sektöründe faaliyet göstermektesiniz. Bu ay medikal sektöründe rakibiniz UYGAR MEDİKAL Türkiye genelinde hangi markaları başvurdu ? Rakibiniz hangi patentler veya hangi tasarımlar için başvuru yaptı ? Bu soruların cevabı yaptığınız AR-GE çalışmalarınıza ışık tutabilir.Hangi seviyede olduğunuzu ölçer eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

RAKİP SEKTÖRLER NELER OLABİLİR ?

Ahşap Teknolojisi

Cam, Çimento ve ToprakÇevre

Eğitim

Elektrik ve Elektronik

Enerji

Finans

Gıda

İnşaat

İş ve Yönetim

Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik

Kültür, Sanat ve Tasarım

Maden

Medya, İletişim ve Yayıncılık

Metal

Otomotiv

Sağlık ve Sosyal Hizmetler

Spor ve Rekreasyon

Tarım, Avcılık ve Balıkçılık

Tekstil, Hazır Giyim, Deri

Ticaret (Satış ve Pazarlama)

Toplumsal ve Kişisel Hizmetler

Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri

Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme

 

 

 

SİSTEM NASIL ÇALIŞIR ?

İzleme Sistemi

Bu hizmet Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuruları yapılan ve Resmi Marka ve patent Bülteni’nde ilan edilen markaların ve patentlerin markanıza ve patentinize benzer olup olmadığının gelişmiş İZLEMARK programı vasıtasıyla müşterilerimize rapor edilmesi şeklindedir.

Bu raporlama ayda iki defa yapılmaktadır.

Koruma Sistemi

Marka ve Patent izleme sistemi sayesinde, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından her ay düzenli olarak 2 defa yayınlanan ve ortalama 4000 marka ve patent başvurusunun ilan edildiği Resmi Marka ve Patent Bülteni incelenerek, markaların ve patentlerinizin henüz başvuru aşamasında iken tespit edilmesi ve itiraz edilerek iptalinin sağlanması mümkün olabilecektir